IBM Softlayer Public Cloud Sunucuları

5 - 15 Dakikada Sunucunuz Kullanıma Hazır

Bulut bilişim teknolojisi esneklik ve kontrol gibi birçok avantaj sunmaktadır. Buna rağmen, birçok servis sağlayıcı yalnızca belirli konfigürasyonlara sahip sanal sunucuları kullanıcılara sağlamaktadır. Bu konfigürasyonlar genelde küçük, orta ve büyük makineler olarak sınıflandırılmaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarını tam olarak karşılamayan veya ihtiyacından çok daha fazlasını sunarak maliyetleri artıran servis sağlayıcıların müşteri taleplerine tam olarak cevap verdiklerini düşünmek doğru olmayacaktır. CloudPro'nun public cloud sunucuları sayesinde tam olarak ihtiyacı karşılayacak konfigürasyona sahip bir sunucuya sahip olmak mümkündür.

Public cloud sunucuların diğer bulut opsiyonlarına kıyasla birçok avantajı bulunmaktadır. Sunucuların 5-15 dakikalık süre içerisinde provizyon edilmesi anlık yüklere hızlı cevap verebilmeyi sağlamaktadır. Bu hızlı provizyon esnek ve verimli bir ortam sağlar ve kullanıcılar yalnızca anlık ihtiyaçları kadar sunucuya sahip olurlar ve maliyetlerini optimize edebilirler. Ayrıca, sunucu konfigürasyonunu da kullanıcının 
kendisinin yapabiliyor olması da kaynak kullanımında etkinliği ve verimliliği sağlamaktadır. Kullanıcılar ihtiyaç duyduklarında
sunucuyu klonlayarak daha büyük veya küçük bir sunucuya geçiş yapabilmektedirler.

Kendi Bulutunu Kendin Oluştur
Public cloud sunucular sayesinde CloudPro tüm kullanıcılara "Kendi Bulutunu Kendin Oluştur" seçeneğini sunmaktadır. Her kullanıcı ihtiyaç duyduğu işlemci, bellek ve hafızaya sahip sanal sunucuları oluşturabilmektedir. Public cloud sunucuların konfigürasyonları 1-16 CPU, 1-64 GB RAM, 10 GB-2000 GB Hard disk aralıklarındadır. Bu konfigürasyonlar kullanıcı dostu yönetim portalinden kullanıcı tarafından yapılabilir. İşletim sistemi seçenekleri de oldukça zengindir. 

Sunucu Kullanım Süresi ve Faturalandırma
CloudPro, "Kullandığın Kadar Öde" modeli ile kullanıcılara iki tip seçenek sunmaktadır. Kısa bir süre için kaynak ihtiyaçları olanlar saatlik paket, bir veya birkaç ay için sunucu ihtiyacı varsa maliyet açısından daha avantajlı olan aylık paketler kullanılabilir  Hiçbir paket için herhangi bir taahhüt söz konusu değildir. Sunucu fiyatları saatlik 0,082 cent, aylık 29$'dan başlamaktadır. 

Performans
Her bir CPU en az 2.0 GHz işlemciye sahiptir. 1000 GB'a varan Public veya Private bant genişliği opsiyonları da veri transferinin yüksek hızda yapılmasına olanak tanımaktadır.

Demo Hesabı
CloudPro'nun benzersiz public cloud hizmetini 1 ay ücretsiz deneyebilirsiniz. Demo hesabınızı aktif hale getirmek için cloudpro@cloudpro.com.tr adresine isim, soy isim, eposta adresi ve telefonunuz ile beraber demo hesabı açmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

5 Dakikada Sunucu Provizyonu
Public cloud sunucular siz talebi portal üzerinden oluşturduktan 5 - 15 dakika sonra aktif hale gelmektedir. Bu hızlı provizyon rakiplere kıyasla büyük avantaj sunmaktadır. 

Her noktadan Kontrol
Public cloud sunucularınızı bilgisayarınızdan veya yükleyeceğiniz uygulama ile akıllık telefonunuz veya tabletinizden rahatlıkla yönetebilir, her türlü süreci takip edebilirsiniz.

Adres
E-Bülten

Mail listemize katılarak gelişmelerden
haberdar olun.