Bare Metal Sunucular

Public Cloud ve Dedicated Sunucu'nun Avantajları Bir Arada

IBM Softlayer Bare Metal Sunucuları
Bare metal sunucular kullanıcıya tahsis edilmiş saatlik olarak kullanılabilen fiziksel sunuculardır. Public veya private cloud hizmetleri gibi sanallaştırma katmanı ile oluşturulan paylaşımlı bir ortam söz konusu değildir; dedicated sunucular gibi bir sunucu tek bir kullanıcının hizmetindedir. 8 adet sunucu modeli bulunmaktadır. Bu modeller aşağıda paylaşılmıştır. 
Bare metal sunucular self servis portal üzerinden ayağa kaldırılabilir. Yaklaşık 1 - 4 saat içinde sunucu aktif hale gelmektedir. 
Yüksek performans ihtiyaçları için ideal bir çözüm sunan bare metal sunucular, dedicated sunucular ile birçok benzer özelliğe sahiptir. Bare metal sunucuların farklı yönleri ise public cloud'da olduğu gibi otomatik altyapı ile kullanıcının tüm işlemleri portalden kendisinin yapabilmesi, hızlı sunucu provizyonu ve saatlik faturalandırma opsiyonudur. 

Kullanım Alanları
Bu tip sunucular database ve yoğun hesaplama yapan uygulamaların kullanıldığı durumlar için ideal bir ortam sunar ve iş yüklerine hızlı cevap verebilmenizi sağlamaktadır. Özellikle yüksek I/O gerektiren kısa süreli ihtiyaçlar için mükemmel bir çözüm sağlamaktadır. 

Opsiyonel Özellikler
CloudPro, bare metal sunucu modellerinde harddisk opsiyonunu kullanıcının inisiyatifine bırakmıştır. RAID konfigürasyonunu kullanıcı seçer. 500 ve 250 GB SATA II diskler lokal disk opsiyonlarıdır. İlave olarak 5000 GB'a kadar NAS (Network attached storage) hafıza eklemek mümkündür. İşletim sistemi, database, antivirüs ve firewall gibi birçok özellik sunucu provizyonundan önce seçilebilir ve sunucu aktif hale geldiğinde sunucuya yüklenmiş olacaktır. Her kullanıcıya sınırsız sayıda SSL VPN  & 1 adet PPTP VPN tahsis edilmektedir.

Faturalandırma
Bare metal sunucular için aylık veya saatlik kullanım opsiyonları bulunmaktadır. Sunucuların saatlik ücretleri 50 centten, aylık kullanım ücreti ise 159$'dan başlamaktadır. Aylık kullanım için dedicated sunucuların tercih edilmesini daha iyi performans alınması için önermekteyiz.

Self Servis Kontrol
Bilgisayar veya cep telefonundan kullanıcı dostu yönetim portaline bağlanabilir ve bare metal sunucunuz ile ilgili tüm süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Tüm sunucu modelleri için tıklayınız.
Adres
E-Bülten

Mail listemize katılarak gelişmelerden
haberdar olun.