Cloud Storage Hizmeti

Verilerinizi Uluslararası Seviyede Güvenli Ortamda Depolayın

Cloud Storage Hizmeti

Bulut bilişimin hiç şüphesiz en yaygın kullanım alanlarından birisi veri depolamadır. Günümüzde her 24 saatte iki buçuk kentilyon veri ortaya çıkmaktadır ve dünya üzerindeki tüm verilerin %90’ı son iki yılda ortaya çıkmıştır. Veri miktarındaki bu hızlı artış ile birlikte depolama çözümü için geleneksel yöntemlerden ziyade daha güvenli, esnek ve maliyet avantajı sağladığı için bulutta depolama hizmeti birçok firma tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
 
CloudPro'nun sunduğu veri depolama hizmeti sayesinde hiçbir altyapı yatırımına gerek kalmaksızın tüm verilerinizi depolayabilirsiniz veya yedekleyebilirsiniz. 

Bütünleşik İndexleme ve Arama Özelliği

Sunduğumuz depolama çözümü dosyalarınıza hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz için arama fonksiyonunu kullanmanıza olanak tanıyan tek bulut tabanlı depolama çözümü olarak öne çıkmaktadır. Dosyalarınızı isim, dosya tipi, metada key-value çiftleri ve unique identifier bazında arayabilirsiniz.

Global Depolama Kümeleri

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarındaki veri merkezleri arasında private network ağı ile kümeler oluşturabilirsiniz. Dilerseniz güvenli veri transferi ve replikasyonu yapabilirsiniz.

Yüksek Erişilebilirlik

Veriler her kümede (cluster) birkaç kez yazılarak kendi kendini onarma özelliğine sahip olur. Bu özellik sayesinde herhangi bir olumsuz durumda verileri geri yükleyebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca, sistem erişimi bir yılda %99.999999999 oranda mümkündür.

Esnek Veri Dağıtımı

Ölçeklenebilir okuma/yazma fonksiyonu sayesinde verilere direk olarak depolama sisteminden veya CDN'den erişilebilir.

Sistem Erişim Çeşitliliği

Storage alanının müşteri portaline, mobil uygulamalara ve API'ye tamamen entegre olabilmesi sisteme pek çok farklı kanaldan erişimi sağlamaktadır.

Fiyatlandırma

CloudPro storage hizmetinin fiyatlandırılma detayları aşağıdaki tabloda verilmiştir.


CDN ile tam Entegrasyon

Softlayer'in eşsiz global ağı sayesinde verilerinizi tüm PoP noktalarına (Point of Presence) replike edebilirsiniz. Ücretsiz olarak Private network ve Public Inbound bant genişliğinden faydalanabilirsiniz. 

Açık Kaynak Kodlu Yazılım

Sunduğumuz object storage hizmeti OpenStack Objeck Storage tabanlıdır. (OpenStack NASA, RackSpace, AMD, Intel, Canonical, SUSE Linux, Red Hat, Cisco, Dell, HP, IBM ve Yahoo gibi yaklaşık 150'den fazla şirket katkıda bulunarak geliştirilen açık kaynak kodlu bir yazılımdır). Yazılım geliştiren firmalar  bulut tabanlı yazılımlar geliştirerek sunduğumuz depolama altyapısına entegre edebilmektedir.

Hibrit Yapı Desteği

Object storage hizmetini fiziksel ve sanal sunuculara entegre ederek bütünleşik bir yapı kurmanız mümkündür.
Adres
E-Bülten

Mail listemize katılarak gelişmelerden
haberdar olun.