Yüksek Standartlarda Güvenlik

Son Kullanıcıdan Veri Merkezine Kadar Uçtan Uca Güvenlik

IBM Softlayer’ın Uluslararası Standartlardaki Veri Merkezleri ile Güvenli Bulut Bilişim Ortamı
"Günümüzde şirketlerin en büyük kaygılarından birisi kendi bünyelerinde korudukları verilerin güvenliğinin sağlanmasıdır ve bu kaygı verilerin farklı bir konuma taşınması konusunda daha da artmaktadır. Öte yandan, bilgisiz veya tecrübesiz kullanıcılar bulut bilişim servis sağlayıcısı firmaların güvenlik vasıflarına yeterince itibar etmemektedir. Verilerinizin yüzde yüz güvende olmasının mümkün olmamasına rağmen, IBM Softlayer veri merkezleri uluslararası en yüksek güvenlik standartlarına sahip olması sayesinde sizlere çok güvenli bir ortam sunmaktadır. 22.000.000’dan fazla domain’in Softlayer’da barındırılması markaya duyulan güvenin göstergesidir.

CloudPro tamamıyla IBM Softlayer altyapısını kullanarak sizlere bulut bilişim hizmetlerini sunmaktadır. Bu güvence sayesinde CloudPro, IBM Softlayer bulut bilişim ortamı ve sanallaştırmadan en alt bileşene kadar altyapı ile ilgili tüm önlemleri almıştır.

Sizlere sunduğumuz güvenli altyapımız şu bileşenleri içermektedir:

Fiziksel güvenlik, donanım ve yazılımların sanallaştırma altında yönetimi
Veri merkezine girişleri önleme ve tespit etme (IPS/IDS)
Portalin ve uygulama programlama arabiriminin (API) güvenliği
Kamusal imaj (image) kataloğunun güvenliği
Sizin ve verilerinizin gizliliği

CloudPro verilerinizi ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahip olan veri merkezlerinde barındırmaktadır. Bu sertifika IBM akıllı bulut servislerinin planlaması, dizaynı, uygulaması ve operasyonlarını kapsamaktadır. IBM Softlayer’in tüm veri merkezleri bu sertifikaya sahiptir.

Verilerinize karşı yapılacak saldırılara karşı güçlü güvenlik önlemler alınmıştır. Bununla beraber kullanıcılar şu noktalara dikkat etmelidir:

Yönetici hesabı şifresi kimseyle paylaşılmamalı ve tahmin edilmesi çok zor bir şifre seçilmelidir.
Her kullanıcı görev ve pozisyonuna göre yetkilendirilmelidir. 
Yeni açılan sunuculardaki yazılımlar için sistem otomatik olarak şifre oluşturmaktadır. Bu şifrelerin kullanıcı tarafından değiştirilmesi önerilmektedir. 
Firewall, anti-virüs ve anti-spam gibi güvenliği artırıcı araçlar kullanıcı tarafından tercih edilmelidir. Bu araçlar ücretsiz olarak da kullanıcılara sunulmaktadır. Bu araçların sürekli aktif olması önerilmektedir.
Private network seçeneği çok güvenli bir ortam sunmaktadır. Sunucunuza VPN ile bağlanmanız ve network spanning opsiyonunu aktif hale getirmeniz güvenlik açısından mükemmele yakın bir ortam sağlayacaktır. 
Belirli periyodlarda verileri yedeklemek önemli bir noktadır. CloudPro Server Backup, NAS,  EVault Backup ve Idera CDP gibi araçlarla verilerinizi rahatça yedekleyebilirsiniz.
RDP, SSH veya kontrol portlarini public network'te açık bırakmayınız. Eğer bırakmanız gerekiyorsa da belirli bir port numarasına taşımanız önerilmektedir.
Sunucu yedeği veya imajı alınmadan işletim sisteminin tekrar yüklenmesi tavsiye edilmemektedir.
SSH anahtarlı kimlik doğrulama işlemi Linux eşgörünümlerinde (instance) kullanılabilir.

Adres
E-Bülten

Mail listemize katılarak gelişmelerden
haberdar olun.