SSAE16 Standartlarında 13 Veri Merkezi

Yaklaşık 200.000 Sunucu

Uluslararası Standartlarda Veri Merkezleri
CloudPro tüm hizmet ve çözümlerini IBM Softlayer veri merkezleri altyapısını kullanarak sunmaktadır. IBM softlayer veri merkezleri Amsterdam, Dallas, Houston, Londra, San Jose, seattle, Singapur ve Washington'da konumlandırmıştır. Tüm veri merkezleri Softlayer'in özel tasarladığı konsepte uygun olarak inşa edilmiştir ve kendi aralarında oluşturulan network mimarisi sayesinde tamamen birbirlerine entegre olarak çalışabilmektedir. 

Tüm kullanıcılar kendi sistemlerine doğrudan kontrol edebilmektedir ve sunduğumuz tüm hizmetlere tam erişim yetkisine sahiptirler. IBM Softlayer'in neredeyse tüm süreçleri otomatikleştirilmiş yapıda olduğu için kullanıcılar yönetim portali üzerinden hemen hemen tüm süreçleri yönetebilirler. Veri merkezlerinde çalışan mühendisler, kullanıcıların ihtiyaç duyması halinde teknik olarak destek vermektedirler. 

IBM Softlayer veri merkezleri SSAE16 (Statement on Standards for Attestation Engagements No. 16) denetimlerine tabidir. Bu sayede güvenlik ve emniyet tedbirlerinin yerine getirildiği belgelendirilmiştir. Kapsamlı olarak üçüncü parti organizasyonlar tarafından yapılan değerlendirmeler veri merkezlerinin yönetim, operasyonlar, müşteri hizmetleri, AR-GE, insan kaynakları, risk değerlendirme gibi tüm süreçleri kapsamaktadır. Ayrıca,  ABD Ticaret Bakanlığı - Avrupa Birliği (AB) Koruma Hükmü çerçevesinde, IBM Softlayer veri ve gizliliğin korunmasında AB'nin yeterlilik standartlarına uygundur. 



Veri Merkezleri Konsepti
Yukarıda da belirtildiği gibi tüm IBM Softlayer veri merkezleri özel tasarlanmış bir konsepte sahiptir. Bu konseptin temeli bölümleme modelidir. Her veri merkezi bir veya birden çok bölüme sahiptir. Her bölüm birbiriyle aynı yapıdadır ve uluslararası en yüksek standartlara sahip olarak dizayn edilmiştir. Her bölümde yaklaşık 5000 adet sunucu konumlandırılmaktadır. Tüm veri merkezlerinde aynı modelin kullanılması sayesinde alan, güç, network, çalışanlar gibi birçok değişken standardize olmuştur ve bu standardizasyon sürekli olarak yüksek performans sunmamızdaki en büyük etkendir. 

IBM Softlayer veri merkezleri hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Adres
E-Bülten

Mail listemize katılarak gelişmelerden
haberdar olun.